Для алюмінію, міді, бронзи
Електроди для зварювання алюмінію
Для зварювання алюмінію і сплавів з нього вкрай рідко професіоналами застосовується ручне дугове зварювання, хоча, варто сказати, що цей процес є найменш затратним та найбільш простим. Зазвичай зварювання алюмінію електродом застосовується в польових умовах і при ремонті в невеликих майстерень. Для серйозних промислових робіт рекомендується використовувати напівавтоматичне зварювання з усім необхідним дорогим обладнанням.
Зварювання алюмінію покритим електродом може застосовуватися при монтажі технічних конструкцій з алюмінію, сплавів АМц або Амг (з вмістом магнію та сплавів кремнію-алюмінію до 5 %)
Спеціальні електроди з алюмінію, придатні для ручного дугового зварювання, мають покриття з фторидів і хлоридів лужноземельних і лужних металів, які під впливом зварювальної дуги розплавляються і вступають в реакцію з оксидом алюмінію. В результаті такої реакції утворюються комплексні сполуки, що трансформуються в шлаки або летючі гази.
Якщо говорити про легування металу на зварювальному шві, то воно здійснюється додатково через покриття або шляхом підбору необхідного складу стрижня електрода.
Що стосується підбору діаметру зварювального електрода, то, як правило, найбільш популярними є електроди з алюмінію діаметром 4-5 мм. Якщо майстер використовує електроди меншого діаметру, то зазвичай виникають труднощі в роботі, причиною яких є високою швидкістю плавлення стрижня електрода (плавлення відбувається в кілька разів швидше, ніж у сталевого стрижня). Звертаємо вашу увагу на те, що товщина металу, з яким ви працюєте, також повинна перевищувати 4 мм
Технічні особливості електродів даного типу
Діаметр електрода 3 мм – довжина 225-300 мм
Діаметр електрода 4-5 мм – довжина 350-450 мм
Якщо ви вирішили електроди по алюмінію купити від виробників країн СНД, то найбільш поширеними серіями будуть ОЗА, УАНА і ОЗАНА. Перша і третя серії електродів характеризуються високим рівнем гігроскопічності і низькою міцністю. Їх склад – це хлористі та фтористі солі калію і літію, які входять в реакцію з оксидами алюмінію і переводять їх у шлак.
Зварювання алюмінію електродом серії УАНА буде відбуватися, якщо необхідна зварювання та наплавлення деталей, виготовлення конструкцій з ливарних сплавів алюмінію і його деформівних сплавів.
Для виготовлення матеріалів ОЗА-1 використовують алюмінієвий дріт СвА1 (такі електроди використовуються для роботи з чистим алюмінієм), електроди ОЗА-2 виготовляються з дроту серій СвАКЗ, СвАК5, СвАК10 і придатні для роботи зі сплавами алюміній-кремній.
Електроди серій ОЗАНА-1 і ОЗАНА-2 виготовляють з алюмінієвого матеріалу АД1 і АВ2Т і дроту СвАКЗ або СвАК5 відповідно. При цьому, перший вид електродів використовують для зварювання чистого алюмінію, а другий – для зварювання сплавів кремній-алюміній.
Що пропонує наш склад?
Якщо вам необхідно придбати якісні електроди з алюмінію, купити такі можна на нашому складі, вибравши необхідний тип расходника в каталозі.
У нас ви знайдете будь-які аксесуари та апаратуру для зварювання. Ми допоможемо вам у виборі необхідного товару, дамо вичерпну консультацію і запропонуємо найкращі ціни на ринку.